wydawnictwa@mhprl.pl

(22) 843 78 73 wew. 106

Etyka i procedura recenzyjna Biblioteki Iberyjskiej

Wydawnictwo pod nazwą Biblioteka Iberyjska, będące wspólną inicjatywą dwóch instytucji naukowych: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW, stosuje najwyższe standardy edytorskie i kieruje się w swojej misji przestrzeganiem zasad etyki. Mają one na celu przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom publikacyjnym, zgodne z wytycznymi Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej (COPE – Committee on Publication Ethics: https://publicationethics.org/);

1. O przyjęciu propozycji wydawniczej do planu decyduje Rada Wydawnicza, biorąc pod uwagę profil wydawnictwa, tematykę, oryginalność i przydatność dla odbiorców.

2. Wydawnictwo stosuje wszelkie dostępne środki w celu zapobiegania plagiatom i autoplagiatom (zduplikowanie publikacji).

4. Wydawnictwo dokłada wszelkich starań, zmierzających do poszanowania autorskich praw osobistych autorów, dbania o renomę oraz dobrą sławę twórców oraz dzieł w nim opublikowanych.

5. Wydawnictwo zapewnia rzetelny i profesjonalny przebieg procesu wydawniczego, w tym opracowanie redakcyjne.

6. Wydawnictwo publikuje recenzowane monografie naukowe, wnoszące istotny wkład w rozwój polskiej i światowej nauki. Ponadto prowadzi politykę wydawniczą przyczyniającą się do upowszechniania monografii naukowych w skali międzynarodowej.

7. Wydawnictwo zapewnia poufność i bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych.

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

AL.WILANOWSKA 204